Új vezető az Országos Kórházi Főigazgatóság Humánreprodukciós Igazgatóságának élén

Új vezető az Országos Kórházi Főigazgatóság Humánreprodukciós Igazgatóságának élén


Új vezető az Országos Kórházi Főigazgatóság Humánreprodukciós Igazgatóságának élén

A meddőségi ellátórendszer fejlesztésével foglalkozó Humánreprodukciós Igazgatóság (HRI) újonnan kinevezett vezetője Dr. Várnagy Ákos PhD szülész-nőgyógyász szakorvos, egyetemi docens.

Az igazgató fő szakterülete a mesterséges megtermékenyítés, annak teljes körű kivizsgálása és kezelése, amellyel összefüggésben mind a klinikai, mind a kutatási területen széleskörű tapasztalattal rendelkezik.

Dr. Várnagy Ákos:

  • 1973-ben született Zebegényben, esztergomi gimnáziumi tanulmányaimat követően a Pécsi Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi szakán szerezett diplomát.
  • 1998-tól a PTE Szülészeti és Nőgyógyászati klinikáján dolgozik, jelenleg egyetemi docensként. 
  • 2003-ban sikeres szülészet-nőgyógyászat szakvizsgát, majd ultrahang jártassági vizsgát tett.
  • A klinikai munka mellett tudományos tevékenysége keretében 2012-ben PhD fokozatot szerezett, 2017-ben habilitált.
  • Számos jelenleg is zajló kutatási projektben vesz részt. Tagja a Humán Reprodukciós Nemzeti Laboratóriumnak, valamint a Magyar Asszisztált Reprodukciós Társaság elnöki és a humán reprodukció országos szakfelügyelői posztját is betölti, továbbá tagja az Egészségügyi Tudományos Tanács Humán Reprodukciós Bizottságának is.
  • Szakterülete a meddőség, ezen belül annak teljeskörű kivizsgálása és kezelése, amellyel csaknem 20 éve foglalkozik, mintegy 15 éve a PTE Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika Édesanyák úti Reprodukciós Központ szakmai vezetője.
  • 2024-ben a 32. Magyar Innovációs Nagydíjat vehette át Prof. Dr. Bódis József, a kutatás vezetője, és Prof. Dr. Kovács Kálmán, a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika igazgatója mellett, mint a Humán Reprodukciós Nemzeti Laboratórium igazgatója. Közös pályázatukkal a mesterséges megtermékenyítés hatásfokának növelése és az embriók maximális védelme érdekében csökkenteni kívánták az ivarsejtek és az embriók káros fényterhelését.
  • 2025-től az OKFŐ HRI igazgatója.

A HRI célja és feladata változatlanul egy olyan korszerű, az emberi életet tiszteletben tartó, hatékony és magas színvonalú ellátórendszer kialakítása, amely minden meddőséggel küzdő párnak hozzáférhető egész Magyarországon.